Prominent & Leading Manufacturer from Sonipat, we offer xc116. high speed paper cup machine.
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | High Speed |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 110 cups/min |
| Cup Size Range | 35 ML TO 330 ML |
| Paper Thickness | 135 GSM TO 450 GSM |
| Power Rating | 5 kW |
| Cup Size | 200 ml |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 230 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Processed. | Paper |
Minimum order quantity: 1 Piece
Kartik Gupta (CEO)
RSwastik Industries Private Limited
150, Sector-56, Phase-V Industrial Estate, Kundli Industrial Area, Sonipat - 131028, Haryana, India